logo

Koronavirüs Covid-19 Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve’de Unutulan Gelenek Katırcı Helvası

Geyve’de Unutulan Gelenek Katırcı Helvası

Geyve’de Unutulan Gelenek ”Katırcı Helvası”

Geyve Yöresinin Unutulmağa Yüz Tutmuş Yemek Kültüründen Geleneklerinden Olan ”Katırcı Helvası” Bölükbaş Ailesi Fertleri Tarafından Önemli Günlerde Yaptırılıyor.

Geyve’de Tanınan ve Bilinen Bu Helvayı Özel Günlerde Yapan Aile Sayısı Oldukça Azaldı. Adapazarında Yaşayan Sabri Bölükbaş Misafirleri Geldiğinde Katırcı Helvasından Yaptırıp Ziyafet Çektiriyor. Geçtiğimiz Pazar Günü Misafirlerin Geleceğini Haber Alan Bölükbaş Katırcı Helvasından Hazırlattırdı.

Geyve’den Bölükbaş Ailesinden Sami Bölükbaş ,Erdi Bölükbaş ve Oğuz Kaan Bölükbaş İçin Yöresel Katırcı Helvası Yaptırdı. Bölükbaş Sitemize Yaptığı Açıklamada  Yeğenlerim Haftasonu Ziyaretime Geldiler Bende Katırcı Helvası Yaptırdım Hep Beraber Yedik Dedi. Katırcı Helvasının Yapılışı Pekmez Un ve Ceviz den Yapılıyor. Bizim Oralarda Bu Helvayı Yapan Pek Kalmadı Biz Aile Olarak Toplandığımızda Bu Helvadan Yapıyor Dostlarımıza İkram ediyoruz Dedi.

Geyve'de Unutulan Gelenek Katırcı Helvası 1Geyve'de Unutulan Gelenek Katırcı Helvası 5Geyve'de Unutulan Gelenek Katırcı Helvası 2

Etiketler: » » » » » » » » » »

Yandex Gelen Günlük Ziyaretçi Sayısı --> Yandex.Metrica

... Şu Anda Sitede Olan Aktif Ziyaretçi Sayısı -->