logo

Mona Roza ( Muazzez Akkaya ) Mühürdar Lıons Kulübü ile Yine Geldi.

Mona Roza ( Muazzez Akkaya ) Mühürdar Lıons Kulübü ile Yine Geldi.

Mona Roza ( Muazzez Akkaya ) Mühürdar Lıons Kulübü ile Yine Geldi.

Efsane Şiir Mona Roz’da Adı geçen ve şiirin kendisene hitafan yazıldığı idda edilen Geyveli Muazzez Akkaya  Üyesi olduğu Mühürdar Lıons Kulubü ile Ziyaretde bulunmak amacı ile Geyve ilçesine geldi.

Daha öncede Geyve Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesine gelen Akkaya 25 Kişilik kulüp üyeleri ile okulu ziyaret etti.  Okul Müdürü Erol Erdem ve Öğretmenlerin karşıladığı  gurup öğretmenler odasında bir müddet dinlendikten sonra çeşitli hediyeler ve ikramlar ile dinlendi. Öğrenciler ve öğretmenler sık sık Muazzez Akkaya İle hatıra Fotoğrafları çektirdi. Gurup daha Sonra Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya ziyaret de bulunup Geyvenin sorunları ileride yapılacak projeler ve birçok konuda başkan Murat Kayanın projeleri ve etkinlikleri hakkında bilgiler alıp ileride düzenlenecek etkinliklere gelme sözüde vererek Belediyeden ayrıldılar.

Gurup Geyve perşembe pazarından yöresel ürünlerden alışveriş yaptı. Geyve pazarınıda gezen gurup okulda buluştu. Muazzez Akkaya nın Akrabalarının guruba ayva vermesi ile yöresel ürünlerin alınması tamamlandı.

Gurup daha sonra Alifuatpaşa’ya Geçerek Alifuat Cebesoy un Kabrini ziyaret edip dualar okudular Türkiyedeki tek Kuvvay-ı Milliye Müzesini gezdiler. Gurup a Rehberliği Yerel gazeteci ve araştırmacı Namık Cihan  yaptı Cihan Yörenin tarihi Cebesoy un hayatından kesitler ve Kuvvay-ı Milliye Müzesinden bilgiler sundu.

MONA ROZA ARAŞTIRMAMIZDAN KESİTLER İÇİN TIKLAYINIZ

Mühürdar Lıons Kulübü Göynük Taraklı Gezisi. HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ

Mühürdar Lıons Kulübü Derneği Geyve’de (video)

MONAROZA ŞİRİ  Şeref Elma Yorumu İle.. TIKLAYINIZ

MONAROZA ŞİRİ  Şeref Elma Yurumu ile You Tube  TIKLAYINIZ

HABERİN VİDEOSU

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »