logo

Eşme’de Asker Selamı Efsane Oluyor

Eşme’de Asker Selamı Efsane Oluyor (06 Mayıs 2014)

Geyve İlçesine Bağlı Eşme Köyü’nde 06.11.2010 Tarihinde Rahmetli Olan (Ahmet aga) Ahmet Gündoğdu Efsane Olma Yolunda. Merhum Ahmet Aga (Ahmet Gündoğdu) Karedeniz Kökenli Kamışlı Köyünden Eşme Köyüne Göç Ederek Yerleşmiştir. Çiftçilik Yaparak Geçimini Zor Şartlarda Sağlayan Köylü Bir Amcamız İdi. Onu Farklı Kılan Özeliği Müthiş, Çok Farklı Bir Atatürkçü Olmasıydı.

Eşme Köyü Muhtarlığı ( Hüseyin Topuz döneminde )Eşme Köyünde Yaptırdığı Atatürk Anıtı ve Bayrak Direğini Gördükten Sonra. Buradan Yani Köyün Meydanında Bulunan Sefkiyat Meydanından Her Geçişinde Sabah Öğlen Akşam Gün İçi Gün Ortası Hiç Farketmez Her Geçişinde, Bayrağımıza ve Atatürk Büstüne Asker Selamı Vererek Selamladı.

Kendisiyle Sağlığında Yaptığımız Görüşmelerde Neden Selam Verdiğini Sorduğumuzda. Çok İlginç Cevaplar Verdi. Atatürk Olmasaydı Silah Arkadaşları Olmasaydı?  Bu Milletin Hali Ne Olurdu?  Türkiyeyi Kurtardı, Yoksa Hepimiz Gavur Olurduk Dedi ve Ekledi. Gavurlar Bu Milletin ( …. …. …. ) Dedi. ve Ölene  Kadar Selam Vereceğini Dua Edeceğini Belirtmişti. Ahmet Gündoğdu Söylediğini Aynen Yaptı ve Fotoğraflarda Göreceğiniz Üzere Denk Geldiğimizde Fotoğraflayıp Siz Değerli Takipçilerimize Paylaşmıştık. Yakında Bulunan Eşmeli Esnaflardan Köylülerden Sorduğumuzda Ölene Kadar ( ölüm tarihi 06.11.2010) Selam Verdiğini Belirttiler.

Şimdilerde Eşme Köyünde  Geçen Konuşmalarda Sohbetlerde Ahmet Gündoğdu Asker Selamlamasıyla Muhabbetler de Anılır Oldu. Günümüzün Atatürkçülerine Taş Çıkartırcasına MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ASKERİ Olduğu Bir Efsane Olduğu Ortaya Çıkıyor Denildi. Kaynak ve Fotoğraflar : Şeref Elma

Ahmet Gündoğdu Geyve Eşme Köyü Asker Selamı 3

FOTOĞRAFLARI ORJİNAL 3056 X 2292 BOYUTUNDA GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFI TIKLAYINIZ.

Ahmet Gündoğdu Geyve Eşme Köyü Asker Selamı 2

FOTOĞRAFLARI ORJİNAL 3056 X 2292 BOYUTUNDA GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFI TIKLAYINIZ.

Ahmet Gündoğdu Geyve Eşme Köyü Asker Selamı 1Ahmet Gündoğdu Geyve Eşme Köyü Asker Selamı 4

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
9461 Kez Görüntülendi.