logo

Geyve Sokakları Evleri Restore Edilebilirmi?

Geyve Sokakları Evleri Restore Edilebilir 01 Mart 2014

Değerli Takipçilerimiz Sitemizin Değerli Müdavimleri Geyve Sevdalıları geyveyoresi.com Olarak Elimizden Geldiğince Yöremizi Geyvemizi Tanıtacak Duyuracak Haberdar Edecek Paylaşımlarda Öneriler ve Amatörde Olsa Projeler Sunmaya Çalışıyoruz. Biliyoruz ki Bu Projemizde Yine Bizim Tarafımızdan (geyveyoresi.com) 01 Mart 2014 Tarihinde İlk Defa Kamoyuna Sunuluyor. Bazı Çevrelerce Küçük Kapsamlı Kültür Evi Dernek Binası Gibi Sunumlar Olmuştu. geyveyoresi.com Olarak Biz Olaya Bu Açıdan Bakmıyoruz Proje Kapsamında Geyve Genelinde Pilot Bölge ve Stratejik Yerlerin Bir An Önce Ele Alınması ve Gereğinin Yerel Yönetimler Tarafından Yapılmasını Öneriyoruz. Çarpık Yapılaşma Geyvemizi Bozmadan Biran Evel Gereğinin Yapılması Gerektiğini Düşünüyor ve Öneriyoruz..

Sakarya Geyve İlçesinde Bulunan Eski ve Tarihi Evlerin Restorasyonuyla Geyve İlçesi Tarihi Bir Görünüme Büründürülerek Görsel kirlilikten Kurtarılabilir. Dış Cepheleri Dökülmüş Harabeye Benzeyen Bir çok Ev Taraklı ilçesinde Olduğu Gibi Restorasyon Çalışmasıyla Görsel Güzelliği Dönüştürüle Bilir. Geyve Sokaklarında Gezerken Gördüğünüz Çeşitli Tarihlerde Yapılmış Binaların Aslına Uygun Olarak Restorasyonu Bakımı Yapılabilir. Haritada ve Fotoğraflarda  Göreceğiniz Üzere Pilot Bölge Olarak Kırmız İçine Aldığımız Kısımlarda Kapsamlı Bir Araştırma Yapılarak Binaların Soy Kütüğü Bilgileri Çıkartılıp Aslına uygun Restorasyon Bakım Onarım ve Altyapı Çalışmaları Yapılabilir.

Yerel Yöneticilerin Belediye ve Kaymakamlığın Müracaatları Sivil Toplum Kuruluşlarının Derneklerin Çeşitli Faaliyetleri Gündemleri ve Tanıtımlarıyla Bu Projede Gerçekleşebilir. Taraklı İlçesinde Belediyeni ve Bir Tv Reklamının Tanıtımıyla Önemli çalışmalar yapıldı Geyve İlçemizde Neden Olmasın..(geyveyoresi.com)

Sakarya Taraklı İlçesinde Nasıl Yapıldı

Komşu Taraklıda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Tarihî Evlerin Bakım ve Onarımı İçin Ev Sahiplerine Proje Desteğinde Bulunmasıyla Başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Ayrıca 30 bin TL’ye Kadar Hibe Destek Kredisi Verdi.  TOKİ’nin de 10 Yıl Vadeli 90 bin TL Kredi İmkânı Sunmasıyla İlçede Bulunan Tarihi Evlerin Büyük Bir Kısmının Onarılması Sağlandı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »