logo

Geyve’de Patlama Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası Son Fotoğraflar

Geyve’de Patlama Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası Son Fotoğraflar

Geyve’de Patlama Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası Son Fotoğraflar ve Videolar  30 Haz 2013

Geyve İlçesinde Faliyet Gösteren Venüs Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında Saat 14:30 Sıralarında Henüz Neden Çiktığı Bilinmeyen Bir Patlama Oldu. Patlamada Venüs Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası Kullanılamaz Hale Geldi. Fabrika Güvenlik Görevlisi Yaralandı. Yakında Bulunan Vatandaşlar ve Cam Kesiğinden Bazı vatandaşlar yaralandı.

Geyve İtfaiyesi Alifuatpaşa İtfaiyesi Pamukova İtfaiyesi Geyve Orman İşletme İtfaiyesi Patlamaya Anında Müdahale Etti. Patlama Anından Sonra Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Fabrika Sahasına Gelerek Soğutma ve Söndürme Çalışmalarının Başında Bulundular.

Jandarma ve Polis Tedbir Alarak Patlama Alanına Yaklaşmak İsteyenleri İki Aşama Konturolden Sonra Geçirip Gelen Ambulans ve İtfaiyelere Yol Açtılar. Geyve ve Civarında Birçok Binada cam Kırıkları ve Basınçtan Kapı ve Çerçevelerde  Hasarlar Oluştu. Geyve Merkezde ve Köylerde Deprem Olduğu Sanıldı İnsanlar Korkuyla Dışarılara Kaçıştı.

Patlamadan Hemen Sonra Komşu Fabrika Sadırlar Tekstil Fabrikası Büyük Hasar Gördü  Yangın Tehlikesi Geçirdi. Depoları Kumaş Dolu Olan Fabrika Soğutma Çalışmalarıyla Kurtarıldı.

Pamukova ve Köylerindede Patlama Kuvetli şekilde Hisedildi. Alifuatpaşa ve Boğaz Köylerindede Patlama ve Sarsıntı Hissedildi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Patlama Alanına Gelerek İncelemelerde Bulundu Fabrika Yetkilileri ve Kaymakamdan Bilgi Aldı. Vatandaşlarıda Dinleyen Büyük yapılacak Olanlar Hakkında Vatandaşlara Bilgi Verdi. Madur Bir Vatandaşın Evini Ziyaret Ederek Bilgi Aldı. Daha Sonra Geyve Merkeze Giderek Vatandaşlar ile Sohbet Edip Basına Açıklamalarda Bulundu.

Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hasar Tespit Çalışmalarına Başladıklarını Belirti.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Yaptığı Açıklamada, Zarar Tespiti İçin Oluşturulan Komisyonun Çalışmalarına Devam Ettiğini Söyledi. Şimdiye Kadar 400 Civarında Ev ve İş Yerinde Zarar Tespit Edildiğini Kaydeden Kaya, Zarar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor. Kırılan Camlar Değiştiriliyor. Yaralar Sarılıyor. Hayat Normale Döndü. Sorun Yok. Dedi.

İŞTE VİDEOLARIMIZ..TAMAMI
PATLAMADAN HEMEN SONRAKİ İZLENİMLERİMİZ..ROPORTAJLAR VE YETKİLİLERİN AÇIKLAMALARI

PATLAMADAN HEMEN SONRA EŞME KÖYÜNDEN GÖRÜNTÜLER

Kaynak Gösterilmeden Link Verilmeden Fotoğraflar Yayınlanamaz

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.