logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Geyve Eşme Köyünde Çiçekten Ev

Geyve Eşme Köyünde Çiçekten Ev

Geyve Eşme Köyünde Çiçekten Ev (24.07.2015)

Sakarya ili Geyve İlçesi Eşme Köyünde Baraka Mahallesinde Bulunan bir ev köye girenleri çiçekler ile karşılıyor. Eşme köyü Baraka Mah. Bir ev çiçek denizi gibi rengarenk çiçekler ile kaplanmış köye girenleri çiçekler ile karşılayan ev görenlerin ilgisini çekiyor.

Eşme Köyü Baraka mahallesinde Köye Girişte Hemen Solda bulunan Rahmetli Hasan Şervan’ ait ev çiçek denizi gibi rengarenk çiçekler güller ve birçok çiçek çeşidiyle adeta görsel bir güzelik sunuyor.

Baraka Mahallesi Nedir Neden Baraka Denmiştir ?

BARAKA MAH.
Eşme köyü baraka mahallesi 1923 mubadele döneminde gelen muhacirlerin oluşturduğu bir mahalledir. Daha önceden köyümüzde bulunan ve kurtuluş savaşında askerlerimizin kulandığı barakalardan oluşan bu bölgeye yerleştirilen muhacirlerin oluşturduğu bir yerdir. Şimdilerde bu barakalardan eser kalmamıştır yeni binalar yapılınca ismi baraka olarak kalmıştır. Eşme köyü kurtuluş savaşı zamanında askerlerin konakladığı ve cepheye sevk olduğu bir yerdir. Köyün meydanına da Sevkiyat (asker sevkiyatı yapılan yer) denmektedir. (Şeref Elma )

Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 01 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 02 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 03 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 04 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 05 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 06 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 07 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 08 Geyve Eşme Köyünde Çiçek Ev 09

Fotoğrflar= Şeref Elma

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
15320 Kez Görüntülendi.