logo

Geyve Halk Oyunları Ekibi 45 Yaş Üstünde Halk Oyunlarında Gönüllerin 1. si Oldular

Geyve Halk Oyunları Ekibi 45 Yaş Üstünde Halk Oyunlarında Gönüllerin 1. si Oldular 10 Ara 2017

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Mahalli Dal Halk Oyunları Şöleninde Sakarya’yı temsil eden Geyve Halk Oyunları Geyve Yöresi Ekibi Gönüllerin 1. si Oldular.

Geyve Yöresi Halk Oyunları Ekibi Sakarya İlini Ankara’da temsil etti. Büyük başarıya imza atarak 45 yaş üstünde Gönüllerin 1. si Oldular.

Geyve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından da desteklenen 45 yaş üstü Geyve Yöresi Ekibi, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu” nun Ankara da düzenlediği Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışmasında birinciliği göğüsleyerek Sakarya ve ilçemiz adına büyük gurur yaşattı.

Geyve Halk oyunları ekibi Geyve Belediyesinin Desteği ile 12 oyuncu, 4 müzisyen, 2 yardımcı oyuncu dan oluşan Ekip Halk oyunları Sakarya il temsilcisi Neşet Çakır ve antrenör Serdal Ağaç nezaretinde hazırlandıkları yarışma sonunda ilimize Gönüllerin birincisi olarak döndüler.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Ankara da düzenlediği Mahalli Dal Halk Oyunları Yarışmasına Türkiye’nin değişik yerlerinden 25 ekip katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan ve her ekibe 10 ar dakikalık gösteri zamanı sunulan yarışma sonunda. Geyve Halk Oyunları ekibi Geyve Yöresi oyunlarıyla Gönüllerin 1.si Oldu.

video 28. dakika ile 39 dakika arası gösterimiz için aşağıdaki lingi TIKLAYINIZ

Ödül Töreni İçin Bu Lingi TIKLAYINIZ

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »