logo

Geyve’de Yöremiz’de Kışlık Kaya Tuz Satışları

Geyve’de Yöremiz’de Kışlık Kaya Tuz Satışları. 18.01.2013

Geyve’de Yöremiz’de Kışlık Tuz Satışları. Kaya Tuzu Kullanım Alanları
KARLA MÜCADELE
Karla ve buzla mücadele yollarının güvenli ve açık olabilmesi için karayolları ve belediyeler tarafından yollara tuz serpilmesi şeklinde kullanılır.
GIDA TUZUNUN HAM MADDESİ
Rafine tuz üreten tuz fabrikaları ham tuzu alarak gıda tuzu şekline dönüştürürler.
HAYVANCILIK
Hayvanların tuz ihtiyacını karşılamak için yalama taşı denilen blok halindeki tuzları yalamaları için hayvancılıkta kullanılır. Aynı zamanda hayvanın tuz ihtiyacını karşılaması için yemlerine karıştırılarak kullanılır. Hayvan yemi üreten fabrikalara ve besicilere verilmektedir.
TEKSTİL(Solüsyon)
Yüksek bir rekabetin yaşandığı dünya ve yurt içi tekstil pazarında rekabetçi firmalar pazar paylarını artırabilmek için, kalitelerini yükseltirken maliyetlerini de düşürebilme uğraşı vermektedir. Bu sebeple; üretim aşamalarının en zor olanlarından biri olan, kumaş ve iplik boyama aşamasında elde edilen kalite ve standartlara büyük önem vermeleri gerekmektedir. Boyama esnasında kullanılan ana boyar madde olan tuz; kalitesi, saflığı, sertlik derecesi ve nem oranı elde edilecek kaliteye direk olarak olumlu ve olumsuz etki yapmaktadır. En kaliteli ve en ucuz solüsyon üreten tesislerin tuz ihtiyaçları da bir tuz üreticileri tarafından karşılanmaktadır.
TUZ’UN KULANILDIĞI ALANLAR
PEYNİR TUZU ZEYTİN TUZU KURUYEMİŞ TUZU UNLU MAMÜLLER TUZU ÇEŞNİ VE HAZIR ÇORBA TUZU TURŞU TUZU ET ÜRÜNLERİ TUZU YEMEKLİK TUZ SALÇA TUZU KAPARİ TUZU KABUK SOYMA SUSAM TUZU TEKSTİL TUZU ARITMA TUZU DERİ TUZU KAR TUZU BULAŞIK MAKİNESİ TUZU MASAJ TUZU KİMYA TUZU ABRASİV TUZU SABUN TUZU.

HABEREYLÜL10 HABEREYLÜL9 HABEREYLÜL8

Etiketler: » » » » » » » » » » »