logo

Geyve’li Balık Avcısı Dev Turna Balığı Yakaladı

Geyve’li Balık Avcısı Dev Turna Balığı Yakaladı 13 Eki 2016

Sakarya İli Geyve İlçesinde ikamet eden ve ilçede oto yıkama  kuaför işletmeciliği yapan Volkan Ünal boş zamanlarında hobi olarak balık avcılığı yaptığını ve kendini geliştirerek oldukça büyük balıklar yakaladığını belirtti.

Volkan Ünal sitemize yaptığı açıklamada hobi olarak avcılık yapıyorum boş zamanlarımda  ve av sezonunda av sporu ile uğraşıyorum yakaladığım küçük balıkları kesinlikle geri bırakıyorum doğaya sulara salıyorum dedi Ünal şimdiye kadar yakaladığım balıklar içinde en büyüğü 10 kg 1.20 cm lik Turna Balığı dedi Ünal Bunun Yanında Sazan balığı Yayın Balığı da tutuyorum tutuğum balıkları eş dost ve arkadaşlarımla paylaşıyorum dedi.

Volkan Ünal İyi bir balıkçı olmak için küçük yaşlardan beri mücadele verdiğini bir çok balıkçıdan balık avlama metodlarını öğrendiğini ve balık avlamak için oldukça çok malzeme ve ekipman olta temin etiğini söyledi.

Volkan Ünal Geyve ovasında Sakarya Nehri ve  eskiden el yordamı ile yapılmış kanallarda oldukça bereketli balıkların olduğunu yeni yapılan göletlerinde bu spora oldukça katkı sağladığını söyledi

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »