logo

Geyveli Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk Kurtarılamayak Şehadete Erdi

Geyveli Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk Kurtarılamayak Şehadete Erdi 11 Kas 2016

Mardin Derik kaymakamlığına PKK’lı teröristlerce yapılan  saldırıda yaralanan Geyveli Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk kurtarılamayak şehadete erdi..

Dün öğle saatlerinde kaymakamlık binasına el yapımı bombalar uzaktan patlatılmış ve bu patlama esnasında Derik kaymakamı ile Derik Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk ve 2 koruma polisi yaralanmıştı.

Patlama esnasında yaralananlar önce Kızıltepe Devlet Hastanesine, ardından da ağır yaralanan Kaymakam Safitürk Gaziantep Doktor Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınmıştı. Yaklaşık 2 saat süren ameliyattan çıkan kaymakam Safitürk’ün  yoğun bakıma alınarak burada uyutulmaya başlanmıştı.

Ancak bu sabah saatlerinde kaymakam Safitürk’ten üzücü haber geldi. Geyveli kaymakamımız bu sabah saatlerinde yoğun bakımdaki yaşama tutunma mücedelesini kaybederek şehit oldu.

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün cenazesi, işlemlerin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Sakarya’ya gönderildi.

Valilik Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün cenaze töreni saatinin ailesinin isteği üzerine değiştiğini ve ikindi namazına alındığını duyurdu.

Valilik önünde 12.11.2016 Cumartesi günü saat 11:00’de yapılacak olan tören, Aziz Şehidimizin ailesinin isteği üzerine saat 14:00’e alınmıştır. Törenin ardından Arifiye Kalaycı Merkez Camiinde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazı sonrasında Kalaycı Eski Mezarlığında toprağa verilecektir.

 

Şehit Kaymakamımızın  Fatih Safitürk’ün Son Röportajı

 

 Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk kimdir?

Muhammet Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesinde doğdu.

İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından kazandığı Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler bölümünden 2004 senesinde başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Safitürk, 2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak göreve başlamıştır. 2006-2008 seneleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzm. Yrd. Olarak görev yapmıştır.

2009 senesinde Kastamonu’nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak görev başlayan Muhammed Fatih Safitürk, 2010 senesinde yüksek lisans eğitimini İngiltere’deki University of Exeter’da tamamlamıştır. 2011-2013 seneleri arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 seneleri arasında da Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

Daha sonraları Derik Kaymakamı olarak göreve başlayan Muhammed Fatih Safitürk, son olarak da Derik Belediyesine kayyum olarak atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Muhammed Fatih Safitürk 10 Kasım’da Mardin’de PKK’nın hain saldırısı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »