logo

Geyvespor Asakyazıspor’a 2-1 Mağlup Oldu

Geyvespor Asakyazıspor’a 2-1 mağlup oldu 24 Şub 2019

Geyvespor Asakyazıspor’a 2-1 mağlup oldu
Süper Amatör A gurubunda Playofa çıkacak 3. Takımı ilgilendiren önemli maçta Geyvespor rakibi Asakyazıspor’a 2-1 mağlup oldu.

Geyvespor 2 haftadır devam eden kötü gidişata dur diyemedi. Demirspor maçında son saniyede kaçan penaltı sonrası, geçtiğimiz hafta 2-0 galipken son 10 dakikada rakibine 3-2 mağlup olan Geyvespor evinde ağırladığı Asakyazıspor’a 2-1 mağlup oldu.

Maça her iki takımda kontrollü başladı. İlk 25 dakikada ceza sahası içinde gol pozisyonu olmasa da futbolcuların mücadelesi görülmeye değerdi.

Karşılaşmanın 37. Dakikasında Geyvespor kalecisi Mertcan’ın ceza sahası dışında topu elle tutmasından kazanılan frikik sonrası kaleciden dönen topu Asakyazıspor’lu Emre tamamlayarak takımını 1-0 öne geçirdi.İlk yarı Asakyazıspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya daha kontrollü başlayan Geyvespor aradığı beraberlik golünü Enis ile buldu.55. dakikasında Ceza yayında buluştuğu topu iyi değerlendiren Enis şık bir vuruşla Geyvespor’un beraberlik golünü kaydetti.

Geyve stadının buz gibi havasında rüzgarı da arkasına alan Asakyazıspor ataklarını sıklaştırdığı dakikada 2. Golünü buldu.77. dakikada kazanılan köşe vuruşu sonrası Oğuzhan kafa vuruşuyla takımının galibiyet golünü kaydetti.

Galibiyet sonrası alınan 3 puan ile Asakyazıspor, Geyvesporun 2 puan önünde 3.lüğe yükseldi.

Geyvespor, Asakyazıspor maçının Süper Amatörün 18. Haftasının derby maçı olması nedeniyle izleyenleri de çoktu.Geyve stadında buz gibi esen rüzgar nedeniyle tribünde oturamayan Geyvespor seyircisi de maçı duvar diplerinden izlediler.

Sakarya merkez hakem komitesi Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu ve üyelerinde maçı izlemek üzere Geyve’ye geldiler. Başkan Kemiksizoğlu maçı Geyvespor başkanı Erdinç Tuna ile birlikte izledi.

SAHA:Geyve

GEYVESPOR:Mertcan, Alper, Erdem, Görkem (Enis), Berk, Kemal, Ali, Uğur(Çağrı), Beraat, Sezer, Batuhan

ANT:Murat Yıldırım

ASAKYAZISPOR:Muhammed, Cavit, Onur, Hasan, İbrahim, Burak, Aykut, Erdi, Oğuzhan, Emre, Alihan

ANT:Ahmet Birinci
video

 

Etiketler: » » » » » » » » »