logo

Geyve’ye Sentetik Saha Yapılacağı Müjdesi Geldi

Geyve’ye Sentetik Saha Yapılacağı Müjdesi Geldi (30 Ağustos 2014)

DAHA ÖNCE YAYINLADIĞIMIZ GEYVE ŞEHİR SITADI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ (bu haber sadece geyveyoresi.com sitesinde çıkmıştır)

 

Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Geyve Safibey’e sentetik saha yapmak için kolları sıvadı.
İlimizde sentetik çim sahaların sayısı her geçen gün artıyor. Geyve’ye sentetik çim saha kazandırmak için çalışmalar başladı. Geyve Safibey’de yer alan 47 dönümlük araziye tam donanımlı bir tesis yapacak olan Gençlik Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu çalışmalarını hızlandırdı. Bakanlık ve federasyon yetkilileri geçtiğimiz günlerde sahanın yapılacağı araziyi gezerek fizibilite çalışması gerçekletirdi. Sentetik sahanın ihalesi yapıldıktan sonra tesis inşaatı başlayacak.

Futbol İl Temsilcisi Ali arslan ilimizin çok önemli bir tesis daha kazanacağını söyledi Arslan, “Geyve Safibey’e yapılması gündemde olan sahanın çalışmaları çok önceden başlamıştı. Yeni tesisin konumu çok güzel. Geyve, Alifuatpaşa, Pamukova ve Taraklı’nın tam ortasında kalıyor. İnşallah önümüzdeki yııl tesislerin yapımına başlanır” dedi.KAYNAK=(sakaryayenihaber.com)

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »