logo

İstanbullu Yamaç Paraşütcüleri Pamukova’yı keşfetiler.(03.04.2013)

Admin

Admin
geyveyoresi@gmail.com

İstanbullu Yamaç Paraşütcüleri Pamukova’yı keşfetiler.(03.04.2013)

Ağaççılar köyü sınırları içinde kalan Kazankaya mevkiinin yamaç paraşütü için ideal bir yer olduğunu öğrenen İstanbul lu paraşütçüler her hafta sonu köye gelerek Pamukova semalarında gösterilerine devam ediyorlar.

Bu hafta sonunda uçuş için sessizce gelen ekip pamukovahaber in objektiflerine takıldı. 30 kişilik ucuş ekibinin üyelerinden olan Hacı Ali Yılmaz tam da paraşütünü uçuşa hazırlarken Erdal Mert le röportaj yapmayı kabul etti. Pamukovahaber.com adına röportaj yaptığını söyleyen Erdal Mert e Hacı Ali Yılmaz şunları söyledi.

istanbullu_yamaç_parasutculeri_pamukovayi_kesfetiler

Erdal Mert: Sizleri Pamukova üzerinde uçuş yaparken ben de dahil birçok Pamukovalı görüyor. Bu ne tesadüftür ki, bende piknik için tamda buraya geldiğimde sizleri gördüm. Okuyucularımız adına da yaptığınız bu sporla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Hacı Ali Yılmaz : Biz burayı özellikle İstanbul dan ve Sakarya bölgesinden pilot ekipler çok kullanmaya başladık. Özellikle güneyli havalarda burada termik şartlar oluştuğunda 1500-2000 metrelere ulaşabiliyoruz. Son bir aydır her hafta sonu buradayız. Bugün de 30 yakın pilot arkadaşla buruya geldik” dedi.

Erdal Mert: Burada ki hava akımının en iyi olduğunu söyleyebilir misiniz? Sağlıklı kalkış; pist açısından yeriniz müsait mi?

Hacı Ali Yılmaz: Kalkış pistimiz çok güzel, çim pist, iniş pistimiz güzel. Hava olarak sıcak olduğu için hava yukarı çıktığından güzel havalarda uçuşlar oluyor burada. Mesela bugün bir arkadaşımız yukarıda (Öküzyatağı yaylasına kastediyor) bir yaylaya indi. Özellikle usta pilotlar için buradan büyük bir mesafe çıkabilir.

Erdal Mert: Burada bir şampiyona düzenlenmesi gündemde mi?

Hacı Ali Yılmaz: Biz amatör olarak yapıyoruz. En azından festival olabilir. Yarışma bile olmasa festival olabilir. Belediye bize transport destek verirse ulaşım ve konaklama da yardımcı olursa birkaç günlük festival olabilir. Şu an bizim en yakın festivalimiz Tekirdağ da Uçmakderede olacak. Eğer yetkililer bu festivali incelerlerse buraya da aynısını uygulayabilirler.

Yamaç sporunun bir yapanın bir daha bırakamadığını söyleyen Hacı Ali Yılmaz: “Doğa ile havada kalmak için devamlı mücadele ediyoruz.” Dedi.

Herkese bu Yamaç Paraşütü sporunu tavsiye etti.

Röportaj: Erdal Mert tarafından yapılmıştır.

ROPORTAJIN DEVAMINI ALTTAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
KAYNAK=pamukovahaber.com

 

BİR VİDEO

Yamac-parasut ile mehmet5454

Etiketler: » » » » » » » » »
128 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Geyve’de Meyve Budama İşleri Sürüyor

  23 Mayıs 2023 Alifuatpaşa, Genel, Geyve, Köyler, Nostalji Haberleri, Pamukova, Video Haber Galerisi, Yöresel

  Geyve'de Meyve Budama İşleri Sürüyor 23 Oca 2015 Sakarya Geyve ilçesinde havaların açmasıyla birlikte meyve budayıcıları da meyve bahçelerine girdiler. Yoğun kar yağışlı ve soğuk geçen günlerden sonra karların erimesi ile Geyve ovasındaki meyve bahçelerinde budama işleri tekrar başladı. Meyve ağaçlarının daha verimli ve kaliteli ürün vermesi için yapılan budama işlemi meyvenin gelişmesine vereceği ürüne ve ürün kalitesi yanında ağacın yapısına da etki etmektedir.  Budama işini işin ehli işi iyi bilen usta kişilere yaptırmak gerekir. Budama i...
 • Geyve Civarında Nam Salmış Çeteci Gavur Ali (fotoğraf)

  12 Mayıs 2023 Alifuatpaşa, Genel, Geyve, Köyler, Nostalji Haberleri, Pamukova, Sakarya ve Ulusal Haberler, Taraklı, Tarih Haberleri, Yöresel

  Geyve Civarında Nam Salmış Çeteci Gavur Ali (fotoğraf) 09 şubat 2013 Yöremizin Araştırmacılarından Sitemizin Köşe Yazarlarından Fehmi BÖLÜKBAŞ  Yine Bir İlke İmza Attı.. Geyve  ve Yöremizde 1920 li Yıllarda Çetecilik Yapan Nam Salan Gavur Ali  ve Çetesinin Fotoğrafına Ulaştı.. Gavur Alinin Yöremizde Kulaktan Kulağa  Anlatılan ve İdam İle Sonlanan Trajik Bir Hikayesi Var..  Geyve  Ortaköye Yaptığı Baskınları Görenlerin Yaktığı Türkü Dilden Dile Gelmiştir.. Gavur Ali Aşağıdaki Alıntı  ve Şiir Göynük Sitesinden Alınmıştır Kurtuluş ...
 • Buradan Yol Geçecek. 35 Yıl Önce Nasıl Bildi?

  07 Mayıs 2023 Genel, Geyve, Köyler, Nostalji Haberleri, Sakarya ve Ulusal Haberler, Tarih Haberleri, Yöresel

  Buradan Yol Geçecek (45 Yıl Önce Nasıl Bildi?) 04.12.2012 13:44 tarihinde yayınlandı Buradan Yol Geçecek Buradan Yol Geçecek (45 Yıl Önce Nasıl Bildi?) Adı Süleyman IŞIK (Lakabı ''Kulüp Süleyman'') Doğum Yeri Selanik Vodina Edesse Karacaova Karacaabad. Sevren Köyü (vorina) Yaşadığı Yer Sakarya Geyve Eşme Köyü Baraka Mahallesi Buradan Yol Geçecek (45 Yıl Önce Nasıl Bildi?) Adı Süleyman IŞIK (Lakabı ''Kulüp Süleyman'') Doğum Yeri Selanik Vodina Edesse Karacaova Karacaabad. Sevren Köyü (vorina) Yaşadığı Yer Sakarya Geyve Eşme Köyü Baraka...
 • Modifiye Başak Taraktörü Haberimiz Sakarya Basınında Yer Buldu

  05 Mayıs 2023 Genel, Geyve, Köyler, Nostalji Haberleri, Yöresel

  Modifiye Başak Taraktörü Haberimiz Sakarya Basınında Yer Buldu.(5 Eylül 2014) 03.09.2014 Tarihinde yaptığımız modifiye Başak taraktör ü haberimiz Sakarya basınında yer aldı. Sakarya basınında yer alan modifiye Başak taraktör ü haberinden sonra Sakarya Gazetelerinde çıkan haberlerden bazılarının fotoğrafları aşağıdadır. Haberimize ilgi gösteren ve yayınlayan tüm Gazetelere teşekkürlerimizi sunuyor başarılar diliyoruz (geyveyoresi.com)  ...