logo

O Kilise ve Köyün Yerinde Yeller Esiyor Ortaköy

O Kilise ve Manastırın  Köyün Yerinde Yeller Esiyor Ortaköy 19 Ağustos 2013

Geyve Kulfallar Köyü Eski Adı Ortaköy Yerleşkesinin Yerinde Yeller Esiyor. Geyve Tarihi Araştırmacımız Sayın Fehmi Bölükbaş’ın Gün Yüzüne Çıkartığı Muhteşem Fotoğraftan Geriye Birkaç Duvar Birkaç Ağaç Kalmıştır.

Fehmi BÖLÜKBAŞ’IN ORTAYA ÇIKARDIĞI Geyve Ortaköy Fotoğrafı İçin TIKLAYINIZ

Fehmi BÖLÜKBAŞ’IN SİTEMİZDEKİ KÖŞESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Öncelerdede Ziyaret Etme Fırsatı Bulduğum Kulfallar Ortaköy Geyvede Eski Köyden Geriye Hiç Birşey Kalmamış Durumda.

Köyün Merkezinde Bulunan Agıos Georgıos Kilisesinin 3 Taş Duvarı Kalmış Durumda Köyün Merkezindeki Manastırın Güney Yönünde Bir Çeşme Suyu Çok Soğuk. Ve çeşmenin Dibinde O Tarihlerden Kalma Ağaçlar Dikat Çekiyor. Muhtelif Yerlerde Definecilerin Kazıları Kazı İzleri  Düzgün Şekilde Keşilmiş Bina Taşları Dikkat Çekiyor.. 1886 Yılında Çekilmiş Ortaköy Fotoğrafının Yerinde Yeller Esiyor..

 

O Tarihlerde Ortaköy’ün Bu Kadar Gelişmesinin Sebebinin Kesinlikle Araştırılıp Model Köy Olarak Yöremizde Uygulanması Yöremize Fayda Sağlayacağını Düşünüyoruz. Oldukça Yüksek Oldukça Zor Ulaşımı Olan Bir Köyün Bu Denli Gelişmesindeki Etkenlerin Yönetimlerin Çalışmaların Yöremize Oldukça Fayda ve Gelir Getireceğini Düşünüyoruz…

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »