logo

Yöremizde 23 Nisan Neşesi

Yöremizde 23 Nisan Neşesi 23 Nis 2014

Geyve Yöremizde 2014 Yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikerinden Şenliklerinden Görüntüler Sunuyoruz. Geyve İlçesi ve Köyleri Pamukova Taraklı ve Köylerinden Fotoğraflar Bilgiler Ulaştıkça Yayınlayacağımızı Belirtiyor. Tüm Paylaşım Yapan Site Özel Kişiler ve Gönüllülere Teşekkür Ediyoruz. Tüm Yöremizin Sakarya nın Güneyini ve Tüm Türkiye Cumhuriyetindeki Çocukların Bu Eşi Benzeri Olamayan Bayram Günlerini Kutluyoruz..(geyveyoresi.com)

FOTOĞRAFLAR VİDEOLAR AŞAĞIDADIR..

Geyve 2014 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Fotoğrafları

Pamukova’da.. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı , Dünya da tek olan ve Ulu Önder Atatürk’ün Türk Çocukları’na armağan ettiği bir bayramı kutladık. Atatürk anıtının bulunduğu meydanda yapılan kutlamalar ; önce şehitler için Saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşıyla başladı.

Pamukova’ da havaların sıcak olması, çarşamba pazarının kurulduğu bir gün olması sebebiyle ,oldukça kalabalık bir halk topluluğu vardı. Öğrencilerin sergilediği halk oyunları büyük bir coşkuyla izlendi. Çalan müziğe eşlik eden izleyiciler oldukça neşeli saatler geçirdiler..Kaynak= pamukovaninsesi.com

Pamukova 2014 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Fotoğrafları

Taraklı’da… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 94.Yılı Taraklıda da törenlerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık parkındaki Atatürk Büstüne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan çelenk sunumu ile başladı.
Çelenk İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çakmak ve iki öğretmen tarafından Atatürk Büstüne sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.
23 Nisan Cumhuriyet Meydanında Yapıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında devam etti. Kaymakam Ömer Yılmaz, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ersoyu Davet ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman önce öğrencilerin bayramlarını kutladı. Daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çakmak yaptıktan sonra Taraklı Zübeyde Anaokulu öğrencilerinin muhteşem gösteriliri yer aldı.
Ana okulu öğretmenleri Derya Demir Hoşgören ,Meral Baltacı ve Türkan Karatoprak eşliğinde Minik öğrencilerin gösterileri ise büyük alkış aldı. Daha sonra 1.sınıf öğrencilerinin balon Patlatma yarışması, İsmail Burak ve Çağla Burak eşliğinde Atatürk İlkokulu Halk Oyunları gösterileri, 2.sınıfların sandalye kapma yarışması, Taraklı ortaokulu Halk Oyunları gösterisi,3.sınıf engelli yarışı ve Müzik Öğretmeni Çiğdem Arslan eşliğinde Muhteşem ve eğlenceli Koro gösterileri yapıldı.
Koroda en çok beğeni ile dinlenen müzik ise ‘’Düğün Dernek’’ filminin müziği olan ‘’Entarisi Dım Dım Yar’’ Müziği izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. Daha sonra Öğrenciler 23 Nisan şiirlerini okudular.
Öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi ve dereceye girenlere Kaymakam Ömer Yılmaz, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ersoyu Davet ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman tarafından ödüller verildi.
Kutlamaları çok sayıda vatandaş izledi.
Kaymakam Ömer Yılmaz ve protokol üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programını hazırlayan öğretmenleri kutlayarak tek tek teşekkür etti.KAYNAK=taraklimedya.com

Taraklı 2014 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Fotoğrafları

 

Alifuatpaşa 2014 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Fotoğrafları

 

Geyve Köyleri 2014 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Fotoğrafları

Sarıgazi Köyü 

Geyve İlçesi Sarıgazi Mahallesinde 23 Nisan Neşe İçinde Kutlandı… Geyve’nin Sarıgazi Mahallesinde 23 Nisan Neşe İçinde Kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tüm Yurdumuzda Olduğu Gibi Geyve Sarıgazi Mahallesinde Neşeyle Kutlandı…

 

Türkiye Cumhuriyet’inin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah Arkadaşları, Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz İçin 1 Dakikalık Saygı Duruşunun Ardından Hepbir Ağızdan İstiklal Marşı Okundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sarıgazi Köyünde Köy Konağının Bahçesinde Kutlandı. Sarıgazi Muhtarı Bayram Cevdet Özcan, Okul Müdürü Mehmet Emin Şimşir, Öğrenciler ve Köy Halkının Katıldığı Kutlamalarda Şiirler Okundu, Oyunlar Oynandı, Eğlenceli Yarışmalar Düzenlendi.

Kutlamalar Çerçevesinde Sarıgazi Köyü İle Bütünleşen Orda Birköy var Uzakta Şarkısı Öğrenciler Tarafından Koro Halinde Söylendi. Çeşitli Yarışmalar Yapıldı Bu Yarışmalar Sırasıyla Alan Oyunları Kelebek Kondu Arkadaşım Eşek Oyunları Ana Sınıfı Öğrencileri Tarafından Oynandı. İlkokul Öğrencileride Simit Yeme Yarışması
Çiğköfte Yeme Yarışması Su Dolu Kovada Elma Yeme Yarışması Baklava Yeme Yarışması Haşlanmış Yumurta Yeme Yarışması Sandalye Kapmaca Yarışması Oynadılar. Oldukça Güzel Bir Havada Geçen Şenlikler Etkinliklerin Tamamlanmasıyla Sona Erdi.

Eşme Köyü

Safibey Köyü

videolar
EŞME KÖYÜ 2 VİDEO

GEYVE 1 VİDEO

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »