logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

Eşme’de Bozulan Yollara Kilitli Parke Taş Döşeniyor

Eşme’de Bozulan Yollara Kilitli Parke Taş Döşeniyor

Eşme’de Bozulan Yollara Kilitli Parke Taş Döşeniyor
Geyve Eşme’de Bozulan Yollara Kilitli Parke Taş Döşeniyor. Geyve Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden Eşme’de kilitli parke taş döşüyor.
İki sene önce doğal gaz çalışmalarının tamamlanmasının ardından yolun oturmasıyla Eşme mahallesinde kilitli parke taş döşenmeye başlandı.

Geyve Belediyesi Fen İşleri ekiplerince yürütülen çalışmaların yağışlar başlamadan tamamlanması amaçlanıyor.

Eşme muhtarından Kaya’ya teşekkür

Eşme Muhtarı Koray Topuz ve mahalle azası Ahmet Aras parke taş çalışmalarını yakından takip ederek, ekiplere yardım ediyor.

Eşme Muhtarı Koray Topuz, mahallede yürütülen parke taş çalışmalarından dolayı Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür etti.

Topuz şunları söyledi;
“Mahallemize birkaç yıl önce doğal gaz gelmişti. Doğalgaz sebebiyle yollarımızda bozulmalar oluşacaktı, bunu hepimiz biliyorduk. Bir de bunun zorlu bir süreci olacaktı, yolların tam oturması için bir-iki kış geçirmemiz gerekecekti. Başkanımız ilk doğal gaz geldiği gün söylemişti. Yollar bozulacak, sular akacak, akıntılar değişecek. Biz o zorluğu kısmen de olsa yaşadık, çokda fazla yaşamadık. Sağolsun başkanımız kısa bir süre içinde en temel yolların parke çalışmasını bitirmişti. Geçen yıl % 40’lık kısmını bitirmiştik. Kalan % 60’lık kesim için de, yaklaşık 15 gün önce çalışmalar başladı, halen devam ediyor. Anayollardaki parke çalışmalarını bitirdik. Şu an ara yollardaki evlere uzen temeln kısımlarını tamamlamaya çalışmaktayız. Bu yıl hava koşulları elverirse % 80, % 90 oranında parke problemimiz bitmiş olacak. Bu %n önce belediye başkanımız Sayın Murat Kaya’ya ilçe başkanımız Abdullah Özdemir’e, Meclis üyemiz Hayri Tunca’ya ve belediyemiz Fen İşlerine ve parke taş çalışmaları yapan arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz”.

Şeref Elma (Geyveyoresi.Com)

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
966 Kez Görüntülendi.