logo

Geyve Boğazı’nda Şehit Çoban Anıldı

Geyve Boğazı’nda Şehit Çoban Anıldı

Geyve Boğazı’nda Şehit Çoban Anıldı

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği’nin düzenlediği 13. Geleneksel Şehit Çobanı Anma programı Geyve Akıncı’da gerçekleşti.

Geyve Boğazı’nda düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise, ışıksızı ne kadardır” deyip kaçırttıran “Çobanı Anma”yürüyüşü gerçekleştirildi.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneğince düzenlenen geleneksel Şehit ÇobanIı anma etkinliğine CHP Sakarya milletvekili adayları Kamil Özkan, Azize Çeroğlu, Zafer Partisi Sakarya milletvekili adayı Cihan Kolip, Vatan Partisi Sakarya milletvekili adaya Bahattin Bodur, İYİ Parti Geyve İlçe Başkanı Yusuf Baran, yön.kurulu üyesi Adem Akbaş, Eğitimci yazar Ali Çetinkaya, gazeteci Fehmi Duman, çok sayıda STK temsilcisi, vatandaş ve doğasever katıldı

Geyve Boğazında düşmana “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirtip kaçırtan şehit çobanı anma yürüyüşü etkinliği yapılıyor. Bir gece Geyve Boğazı Çoban Kale mevkiinde karargah kuran düşman birliğini fark edip, onları korkutmak amacıyla sürüsündeki keçilerin boynuzuna çıra bağlayıp yakarak Kocatepe sırtlarında dolaştırıp düşmana  “Türklerin ışıklısı bu kadar ise ışıksızı kim bilir ne kadardır” dedirterek kaçıran çobanı anma yürüyüşüne katılanlar keşkek, salçalı köy ekmeği, haşlanmış yumurta yiyip, ıhlamur çayı içtiler..

Geyve Akıncı Mahallesinde doğa yürüyüşü ile başlayan Şehit Çobanı Anma Yürüyüşü keşkek, salçalı köy ekmeği, haşlanmış yumurta ıhlamur çayı ikramıyla son buldu.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan “Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği olarak 2011’den beri siz Geyve Boğazı dostlarıyla birlikte organize ettiğimiz Şehit Çoban’ı Anma Etkinliği 5 km doğa yürüyüşü ve Şehit Çoban Şelalesi alanında yöremiz yemeği keşkek, salçalı köy ekmeği, haşlanmış yumurta ıhlamur çayı ikramıyla gerçekleştirdik. Dernek yönetimi ve Akıncı muhtarlığı olarak, buraya kadar gelerek katılımda bulunan tüm Geyve Boğazı dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Geyve.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » »