logo

Geyve Tıngır Zeytinyağı Fabrikası Zeytin Yağı Çıkartıyor

Geyve Tıngır Zeytinyağı Fabrikası Zeytin Yağı Çıkartıyor (Haberin Yayınlanış Tarihi 26 Kasım 2017)

Geyve Tıngır Zeytin Yağı Fabrikası 2022 Yılı Üretimine Devam Ediyor

Geyve’de başlayan zeytin hasadı üreticilerinin yüzünü güldürmüyor.

Topladıkları zeytinleri pazarda yada tüccarlara satan zeytin üreticileri bu seneki zeytin üretiminden oldukça düşük olduğunu söylediler  kayıp % 80 ler civarında. Bu seneki zeytin fiyatları ise zeytin üreticilerinin yüzlerini güldürmüyor. (16.11.2020 ) Zeytinin kilosu cinsine göre toptan ve perakende satışta Perşembe pazarında  .. TL ile . .. TL arasında değişiyor.

Zeytin hasadı ile beraber zeytin yağı üretimi de başladı. Geyve ilçesinde zeytin üreticisinin hasat ettiği zeytini yağa dönüştürmek için Tıngır zeytin yağı Fabrikası zeytin üreticilerine hizmet vermeye devam ediyor. 2020 yılı Tıngır Zeytinyağı fabrikasında perakende 35 tl civarında zeytin yağı satışları sürüyor.

Tıngır Zeytin yağı fabrikası sahibi Fikret Tıngır; bu sene ki zeytin yağı üretiminin çok düşük olduğunu belirterek , Üretimlerimizi oldukça iyi yapıyoruz. Zeytin yağında da bu başarıyı hızla yakalamaya başladık. Zeytin yağı insan sağlığı içinde gerekli olan bir besin maddesi. Biz zeytin üretimi yapan çiftçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını biraz daha iyi alabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Fabrikamızda 700 Kg zeytini yaklaşık 18 Dk. içinde hazır kullanılabilir zeytin yağı haline getirip üreticilerimize teslim ediyoruz. dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
10429 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.