logo

Yöremizde Cumhuriyet Bayramı Coşkuları

Yöremizde Cumhuriyet Bayramı Coşkuları. 29 Eki 2013

Not= Gönderilen Fotoğraflar Geliş Sırasına Göre Aşağı Doğru Sıralanıyor

Yöremizde Cumhuriyet Bayramı Coşkuları Fotoğraflar Şeklinde Gelmeye Başladı. Fotoğraf Video Bilgi Göndermek İsteyen İzleyicilerimiz İçin Adresimiz  MEİL=  ( geyveyoresi@gmail.com )  TELEFON=  Ş.ELMA 0 532 417 57 54 Tşk..

İlk Fotoğraflarımız Pamukovadan Sayın, 

Saadet Taşkin Şahinoğlu
GÜNEŞİN BİLE YÜZÜ SICAK VE GÜLEÇTİ. CUMHURİYET BAYRAMINDA TÜRK MİLLETİYLE RANDEVUSUNU KAÇIRMADI TÖRENDE BİZZAT BULUNDU VE İÇİMİZİ ISITTI.
TÖREN COŞKULUYDU. — 29 EKİM 2013 CUMHURİYET BAYRAMI ,SAKARYA İLİNİN ŞİRİN İLÇESİ PAMUKOVA’DA BÖYLE KUTLANDI..

İşte 2 Fotoğraflarımız ve Mesajımız Geyvemizden İlcemiz Esnaflarindan Büfeci Fatih Gümüş’un Kizi Eslem Gümüş’ün de 4.Sınıflar Resim Dalında İkincilik Ödülü Alması Esnasında Çekilmiştir. Başarılar Eslem

3. Fotoğraf ve Haberimiz Taraklı’dan

Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90.yıldönümünde yaptığı konuşmada törene katılanları duygulandırdı.
Cumhuriyet Bayramının 90.yılı Taraklı’da da Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenlerle kutlandı.
İlçe merkezinde tüm okulların katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Kaymakam Ömer Yılmaz,Garnizon Komutanı Ersoyu Davet ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman törene katılanları ve halkın bayramını kutladı.
Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 29 Ekim 1923 yılında ilan edildiğini belirterek bu tarihin önemini dile getirdi.
Yılmaz konuşmasında “Büyük Atatürk’ün eseri bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyet Bayramımızın 90, yılını kutlamanın mutluluk coşku ve heyecanı içindeyiz. Cumhuriyet Bayramı’nın iki önemli anlamı vardır. Birincisi her taraftan düşman işgaline uğrayan Anadolu’nun işgalcilerden kurtulması, ikincisi de demokratik ve laik cumhuriyetin ilan edilmesidir. Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasi hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır” dedi. Cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalmamız gerektiğini ifade eden Kaymakam Yılmaz gençlerin Cumhuriyeti koruması ve sahip çıkması gerektiğini belirterek “Her türlü içi ve dış güçlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Cumhuriyetin nasıl ilan edildiği bilinmektedir.Ebediyete kadar Cumhuriyeti korumalıyız” dedi.Atatürk’ün ileri görüşlülüğünden de söz eden Yılmaz Cumhuriyetin 90.yılını kutlayarak “Daha nice yıllarda Cumhuriyet coşkusunu yaşamayı temenni ediyoruz” dedi. Konuşmanın ardından törene katılanlar Kaymakam Ömer Yılmaz’ın konuşmasını coşku ile alkışladılar
Cumhuriyetin anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından Taraklı Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan folklor ekiplerince halkoyunları gösterileri yapıldı.
Atatürk İlkokulu öğrencilerinin Oratoryo gösterisi sunmasının ardından kutlama töreni geçit töreni ile sona erdi. — CUMHURİYETİMİZİN 90.YILINI KUTLUYORUZ www.tarakligundemi.com

4 Mesaj ve Fotoğrafımız Sayın Harun Toprak İsimli İzleyicimizden Geldi. Harun Bey, 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramının Geyve’de Coşkuyla Kutlandığını Tüm Herkesin Bayramını Kutladığını Belirtiyor. İşte Siz izleyicilerimize Paylaştığı Fotoğraf

5. Fotoğraf Arşivimiz Geyve Halk Eğitim Sayfasından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Geyve 90 Yıl İzlenimleri

6. Görüntülerimiz Pamukovamızdan Geliyor Pamukovada Coşkulu Fener Alayı Vatandaşlar Asker Konvoy Oluşturdu.. işte O Görüntüler.. Video Mehmet Yavuz (pamukovahaber.com)

Etiketler: » » » » » » » » » » »