logo

Geyve’de Her Cuma Günü Kapama Buryan Yemeği

Geyve’de Her Cuma Günü Kapama Buryan Yemeği

Geyve’de Her Cuma Günü Kapama Buryan Yemeği Gelenek Haline Geliyor.(18 ocak 2013)

Geyve’nin Saygın Esnaflarından  Mehmet TUNCA  ( Simens ve Beyaz Eşya Bayi) Çalışanlarına Esnaf Arkadaşlarına ve Sevdiği Dostlarına Müşterilerine Yöresel Yemek Kapama Buryan Ziyafeti Çekiyor.

Cuma Günleri Cuma Namazından Sonra Kendi Evinde Yaptırdığı Kapama Buryan Yemeğinden Çalışanlarına Esnaf  Arkadaşlarına ve  Sevdiği Dostlarına Sunan Mehmet TUNCA Yöresel Tadlara Önem Verdiğini  Bu Yemeğin Rumeli Kökenli Olduğunu Atalarının Rumeliden Yunanistan Karacaova (Karacaabad) Polen ( şimdiki ismi ” polikapri)  Köyünden Geldiğini Bu Yemeğin Halen Eşme Köyünde Bayramlarda  Özel Günlerde Misafir Geldiğinde Yapıldığını ve Çok Sevildiğini Belirtiyor..  18.01.2013 Tarihindeki Ziyafetde Geyve Eşrafından  Sami BÖLÜKBAŞ ,Can Pastanesi Sahibi İsmet KARACAN  Çalışanları Kazım DEMİR Mustafa KARAKAYA   Oğlu Ahmet Can TUNCA Katılmıştır..

KAPAMABURYAN1 KAPAMABURYAN2KAPAMABURYAN3 KAPAMABURYAN4 KAPAMABURYAN5Geyve Sakarya Muhacir Mubadili Kapama Buryan GeyveBuryan Kapama Geyve Sakarya Muhacir MubadiliGeyve Sakarya Muhacir Mubadili Kapama Buryan

Etiketler:
8605 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.