logo

Geyve Safibey Köyü Köylü Pazarı Açılıyor

Geyve Safibey Köyü Köylü Pazarı Açılıyor ( 29.05.2020 )

Türkiye’de İlk Defa Geçen Yıl Köylü Pazarı Geyve Sakarya Safibey Köyünde Kurulmuştu.

Geyve Safibey Köyü Köylü Pazarı 

Sakarya ili Geyve İlçesinin şirin köylerinden (ova köyü) Safibey Köyünde  köylü pazarı yeniden kuruluyor. Haftanın her günü  akşam üzeri 17:30 da kurulan köylü pazarı gece 05:00 kadar açık kalıyor.

Geyve ilçesinin köylerinden yakın ilçe Pamukova ve köylerinden köylü üreticiler ürünlerini pazarlarken perakenden alışveriş yapanlarda ilk elden taze tarladan hemen ürünleri alıyorlar.

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise toptancılar günlük sebze ve meyve almaya geliyorlar.  Safibey köyündeki köylü  pazarında ürünlerini satmak isteyen her kes satış yapabiliyor.

Her Gün Açık Olacak

Geyve Yöresinde haftanın her günü akşam üzeri 17:30 da kurulan köylü pazarı gece 05:00 kadar açık kalıyor. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir pazar olarak Geyve Yöresinde yetiştirilen tüm ürünleri ilk elden alıcısına taze ve günlük hatta saatlik olarak ulaştırıyor.

Geyve Safibey Köyünde 20 dönüm alanda kurulan köylü pazarında Geyve Yöresinde yetişen mevsimine göre tüm ürünler toptan ve perakende olarak tüketiciye ilk elden ulaşıyor.

Kurulan pazar alanında gelen müşterilerin çay yemek ızgara ve çeşitli ihtiyaçları içinde sergiler açılıyor. Geyve Yöresinin Meyvelerinin Satışa sunulduğu bu pazarda mevsime göre küçük büyük tüm köylülerin ürünlerini direk aracısız tüketiciye ulaştırılması ve çok taze olarak tüketilmesini amaçlıyor.

 

GEÇEN YIL YAYINLADIĞIMIZ HABER İÇİN BU YAZIYI TIKLAYINIZ 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »