logo

11 Ağustos 2013

Geyvedeki Havai Fişek Fabrikası Böyle Havaya Uçmuş

Geyvedeki Havai Fişek Fabrikası Böyle Havaya Uçmuş

ANIZ YANGINI KIVILCIMI..  YADA KURŞUN….

Geyvedeki Havai Fişek Fabrikası Böyle Havaya Uçmuş
Sakarya’nın Geyve ilçesindeki Havai Fişek Fabrikasında Neydana Gelen Patlamanın Güvenlik Kamera Görüntüleri Ortaya Çıktı. Fabrikayı Yerlebir Eden Patlamanın Şiddeti Görüntülere Yansıdı

Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası Böyle Havaya Uçmuş Geyve

PATLAMAYA ANIZ YANGINI YA DA KURŞUN NEDEN OLDU İDDİASI

Fabrikanın ortaklarından Arif Coşkun, Cihan Habe yaptığı açıklamada, patlamada hiç bir ihmallerinin olmadığını savundu.

Patlamanın iş kazası olmadığını belirten Coşkun, “Dışarıdan etkilenen ve yangına sebep olup patlamayla sonuçlanan bir kazadır. Olay yeri inceleme raporu da bizim düşüncelerimle aynı paralelde. Bilirkişi raporunda bizim ihmalimizin olmadığı söz konusudur. Raporda kıvılcım, ateş ve tazyik haricinde hiçbir şekilde patlamayacağı anlatıyor. Bu ürünlerin patlayabilmesi için ateşe ve basınca ihtiyacı olduğunu ve 48 saat içerisinde kimsenin oraya gitmediğini düşünecek olursak bu ürün muhakkak ya dışarıdan gelen bir mermi veya etrafımızda yakılan anızın rüzgar tarafından getirilen kıvılcımın etrafı açık kurutma fırınımıza gelmesinden dolayı olmuş olabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kurutma fırınında bir tek volkan isimli üründe kullandıkları tozun bulunduğunu anlatan Coşkun, şunları söyledi; “Yüzde 30 ıslatılmış olarak ithal ettiğimiz bir hammaddedir. Bunu havayla kurutmamız gerekiyor. Etrafı ve penceresi açık olan bir kurutma odasında kurutuyorduk. Her türlü yanıcı ortamdan uzak ama kuruduğunda ateş veya kıvılcım geldiğinde, darbeye maruz kaldığında patlayabilecek bir üründür. Bu ürünü 17 yıldır yapıyoruz. Bundan dolayı bir sıkıntı yaşamamıştık.”

Havai fişek fabrikası böyle havaya uçtu | samanyoluhaber.com

Etiketler: » » » » »
3839 Kez Görüntülendi.