logo

Ne Mutlu Türküm Diyene Geyve Sakarya

O Kadar Bol’ki Konservesi Yapılmaya Başlandı

O Kadar Bol’ki Konservesi Yapılmaya Başlandı

O Kadar Bol’ki Konservesi Yapılmaya Başlandı

Geyve Yöresinde mantar bereketi yaşanıyor. Bu yıl mantar bereketi yaşanırken vatandaşlar köylüler topladıkları mantarları konserve yapmaya başladılar. Geyve Yöresi Yüksek kesimlerinde toplanan mantarlar özelikle bu yıl kanlıca ismi ile bilinen mantar bolluğu yaşanıyor. Vatandaşların köylülerin Geyve, Pamukova ,Taraklı ve köylerinin ormanlık alanlardan topladıkları mantarları satarak gelir elde etikleri artan mantarları da konserve yapıp kışın sofralarında yemeklerinde kullanmak için sakladıklarını belirtiyorlar.

İşte Mantar Konservesi Tarifi

Mantarlar güzelce temizlenir ve ince ince dogranarak ılık suya koyularak güzelce ılık suda haşlanır eğer gerekirse bir defaya mahsus suyu değiştirilir. Kesinlikli başka çeşit mantarla birbirleri ile karıştırılmaz çünku her mantarın ayrı bir damak tadı vardır. Hafif ısıda iyice pişirilir ve içine domates biberler ince ince doğranır tuz atılır pişirilir yemek kıvamına gelince şişelere alınır..

Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 1 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 2 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 3 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 4 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 5 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 6 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 7 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 8 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 9 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 10 Mantar O Kadar Bolki Konserve Yapılıyor 11

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
3637 Kez Görüntülendi.